Mały Kolberg | Niezbędnik

Przedstawiamy książeczkę z CD z tradycyjnymi zabawami, tańcami i piosenkami z Wielkopolski.

Dowiedz się więcej

Mały Kolberg

„Mały Kolberg” powstał po to, by kształcić postawę uważności na korzenie, tradycję, przekazy dziadków i babć już u najmłodszych dzieci.

Dowiedz się więcej

Gdzie się podział Kusy Janek ?

 

Gdzie się podział Kusy Janek i cały pokrewny mu świat dziecięcego folkloru, przekazywane z pokolenia na pokolenie piosenki, wyliczanki, wołanki, zabawy polne i salonowe, taneczne i zręcznościowe?

Mały Kolberg w mediach społecznościowych.

Odwiedź nasz kanał na YouTube

Ponad 200 filmów instruktażowych z zabawami, piosenkami i tańcami ludowymi z różnych części Polski.

youtube.com/malykolberg

Aktualności

Nabór kadry do nowych projektów

Do 13 września 2018 zgłoś się i poprowadź Małego Kolberga w swoim regionie.

Zapraszamy zespoły muzyczne lub grupy edukatorów muzycznych do przeprowadzenia szkoleń przybliżających tradycyjną kulturę muzyczną zabawy dziecięce, piosenki, obyczaje swojego regionu.

Jesienią 2018 roku rozpoczniemy działania w 3 regionach. Działania będą wspierać nie tylko osoby pracujące z dziećmi, ale także lokalne środowiska miłośników i praktyków muzyki tradycyjnej.

read more…

Mały Kolberg – Małopolska. Nabór do nowego projektu.

Mały Kolberg w Małopolsce! Nabór do cyklu szkoleniowego.

Mały Kolberg to projekt stworzony, aby kształcić postawę uważności na lokalne tradycje, przekazy dziadków i babć, muzykę tradycyjną już u najmłodszych dzieci. Tym razem w Małopolsce. Pracujemy z dorosłymi nad tym, by w jak najbliższy sposób pomagać dzieciom budować poczucie własnej wartości, pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa, ale także ciekawość i otwarcie na świat. Pozwala na to znajomość tradycji i tożsamość z miejscem urodzenia.
Zapraszamy na cykl szkoleń poświęconych włączaniu żywej tradycji do codziennej pracy z dziećmi i społecznością lokalną.

Rekrutacja

Rekrutację do projektu prowadzimy za pomocą formularza: https://goo.gl/forms/BsmQA6nCSabtxcIv2

read more…

Nabór do nowego projektu na Podlasiu

Do 3 października 2017 roku prowadzimy rekrutację do projektu „Z Małym Kolbergiem po kraju. Podlasie”

Zapraszamy osoby pracujące z dziećmi w wieku do 10 lat na serię szkoleń poświęconych włączaniu żywej tradycji do pracy z dziećmi w żłobkach, przedszkolach, bibliotekach, świetlicach i innych miejscach.
W trakcie 3 spotkań uczestniczki i uczestnicy projektu nauczą się wielu zabaw, piosenek i tańców podlaskich, które można wykorzystywać w codziennej pracy z dziećmi. Wezmą także udział w warsztatach metodycznych dotyczących rozwoju dzieci, poszukiwania własnych tradycji lokalnych oraz włączania społeczności lokalnej we własne działania.

Zajęcia muzyczne w projekcie prowadzi Julita Charytoniuk z przyjaciółmi a warsztat metodyczny ekspertki i eksperci Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego z Warszawy.

read more…

Nabór do nowych projektów w Warszawie (wrzesień 2017)

Zapraszamy do udziału w szkoleniach programu Mały Kolberg, które odbędą się jeszcze w tym roku w Warszawie. Organizujemy szkolenia dla osób pracujących z dziećmi. W ramach dwóch projektów: „Mały Kolberg w Warszawie” i „Mały Kolberg Patriota w Stolicy” umożliwiamy zapoznanie się z tradycyjnymi zabawami, piosenkami i tańcami z Mazowsza i innych regionów Polski oraz udział w rozwijających warsztatach metodycznych i seminariach.

Do 26 września 2017 roku prowadzimy rekrutację – zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do wypełnienia formularza: https://goo.gl/forms/FWeyqppSlWFrRdQZ2

Pierwsze spotkanie już 6 i 7 października 2017 r.

read more…

Nowa edycja programu – Wielkopolska i Łódzkie

Rozpoczynamy nową, roczną przygodę z Małym Kolbergiem. W każdym z dwóch regionów planujemy po trzy szkolenia, opiekę merytoryczną nad wszystkimi uczestniczkami i uczestnikami działań oraz wizyty muzyków w wybranych placówkach. Będziemy też wspierać uczestniczki i uczestników w tworzeniu własnych projektów opartych na lokalnych tradycjach skierowanych do małych dzieci.

Aktualności na stronie Fundacji Rozwoju Dzieci

Mały Kolberg powtórnie na Warmii

Wspólnie z Samorządem Olsztyna przeprowadziliśmy w 2015 r. w Olsztynie kolejny projekt Małego Kolberga. W szkoleniach prowadzonych przez Anię Brodę wzięło udział kilkanaście uczestniczek. W tym projekcie skupiliśmy się na wspieraniu inicjatyw uczestniczek projektu oraz ich dokumentacji. Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego projekt.

Obejrzyj film

Co robią uczestniczki i uczestnicy naszych projektów

Małopolska. Zabawy w Podegrodziu

Małopolska. Zabawy w Podegrodziu

W okresie wakacyjnym w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu organizowane były zajęcia dla dzieci pod hasłem „Bezpieczne wakacje z Biblioteką”. Udało się w ramach tych spotkań zorganizować m.in. zajęcia związane z dawnymi grami, zabawami. Pan Kamil z Muzeum... read more

MAPA


zespoły prowadzące warsztaty

Ilość dzieci zaangażowaych w działania uczestniczek i uczestników projektu w roku 2014.

  •  10 – 17
  •  18 – 25
  •  26 – 50
  •  90 – 500
  •  Brak danych

Na mapie brakuje Twoich działań? 

Organizatorzy programu Mały Kolberg:

Projekt „Mały Kolberg” jest finansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga i realizowany wspólnie przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego oraz Forum Muzyki Tradycyjnej.

zmiana wielkości czcionki
Tryb kontrastowy