Kolędowanie to jeden z najstarszych i najważniejszych obrzędów w naszej kulturze. Przychodząc z kolędą przynosimy radość i światło, element niezwykłości i zabawy. Odwiedzamy tych, których na co dzień nie zauważamy.

Dołącz do grupy kolędników, która będzie odwiedzać nasze podwórka, domy, sąsiadów, znajomych i nieznajomych.
Zapraszamy na warsztaty, podczas których przygotujemy się do prawdziwego kolędowania: wykonamy jeden z najważniejszych rekwizytów kolędniczych – Gwiazdę, która będzie szła na przedzie naszego pochodu. Wymyślimy też kolorowe stroje dla każdego. Nauczymy się kolęd, pastorałek i pieśni życzących z różnych tradycji polskich i nie tylko, śpiewanych do dziś we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku i w Polsce. Może znacie ciekawe melodie z Waszych stron? Chętnie znajdziemy chwilę na podzielenie się pieśniami. Ku inspiracji opowiemy Wam o naszych kolędowaniach – od Dolnego Śląska aż po po Kijów.

Przynieś co masz: elementy strojów, stare kolorowe ubrania, materiały plastyczne (bibułę, kolorowe papiery, pozłotka, wstążki).

Dołączyć mogą wszyscy bez względu na wiek czy doświadczenie – zapraszamy całe rodziny, osoby samotne, grupy znajomych.

Warsztaty oraz orszak kolędniczy poprowadzą doświadczeni kolędnicy i znawcy kultury tradycyjnej: Dominika Oczepa – skrzypaczka, animatorka kultury, Witold Roy Zalewski – śpiewak, muzykant, prezes fundacji Mały Kolberg. Oboje współtworzą grupę Kukaj Kukawko https://www.facebook.com/kukajkukawko

Gdzie i kiedy
Warsztaty odbędą się się w bazie Leśnego Przedszkola Cztery Żywioły, Golędzinów Kolonia nr 39
Udział jest odpłatny: Dorośli 50 zł, dziecko 30 zł. Bilet rodzinny: 90 zł.
Rejestracja i płatność na stronie:
https://app.evenea.pl/event/2021kolednicy4zywioly/

Jeśli wysokość kosztu uniemożliwia Ci udział – napisz do nas fundacja@malykolberg.pl
Wydarzenie współorganizują Fundacja Mały Kolberg oraz Fundacja GAJ. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pin It on Pinterest

Share This