Mały-kolberg-niezbędnik-logo-crop

Żywa tradycja inspiracją do pracy z dziećmi

Wstęp

Niezbędnik Małego Kolberga powstał z myślą o wszystkich, którzy lubią pracować z małymi dziećmi i chcą „praktykować tradycję” czyli dbać, by żywa pamięć babć i dziadków przetrwała, ale przede wszystkim by zaszczepiać chęć dbałości o niematerialne dziedzictwo już u najmłodszych dzieci.

W Niezbędniku pokazujemy, w jaki sposób można pracować z małymi dziećmi za pomocą tradycji, dlaczego tak ważne jest, by pracować już z najmłodszymi dziećmi i jak się to udało do tej pory animatorkom i animatorom Małego Kolberga.

Zwyczaje, legendy ludowe, stare zabawy są świetnym materiałem do pobudzania wyobraźni dzieci. Znajomość historii własnego miejsca pomaga w kształtowaniu tożsamości, dostarcza poczucia bezpieczeństwa, osadza we współczesnym świecie- chcemy by tę prawdę poznawało jak najwięcej osób pracujących z małymi dziećmi.

Dziękujemy Instytutowi Muzyki i Tańca za zaufanie i możliwość przeprowadzenia projektu w ramach działań strategicznych związanych z obchodami Roku Kolberga.

Dziękujemy artystkom i artystom Forum Muzyki Tradycyjnej, aktywnie działającym w zespole roboczym projektu, prowadzącym warsztaty zaangażowanym, z pasją oraz wielką otwartością w przekazywanie wiedzy i inspiracji dawnymi melodiami, piosenkami, zabawami, wyliczankami.

Dziękujemy trenerkom i trenerowi Fundacji Komeńskiego za zwracanie uwagi na to, jak można przy okazji śpiewania, zabaw i gier dbać o jak najmądrzejsze aspekty rozwoju i edukacji małych dzieci.

Dziękujemy szczególnie animatorkom i animatorom, którzy z wyobraźnią i nieukrywaną satysfakcją prowadzili w swoich miejscach pracy, zamieszkania zajęcia inspirowane spotkaniami z muzykami i trenerami. Efekty Waszej pracy i refleksji nad własną pracą stanowią bazę tego Niezbędnika.

Zapraszamy do przygody z „Małym Kolbergiem”, która wciąż trwa.

Zespół realizujący (z największą przyjemnością) projekt „Mały Kolberg”.

Pin It on Pinterest

Share This