Mały Kolberg na Górnym Śląsku
Nabór do cyklu szkoleniowego.
Zapraszamy wszystkie osoby pracujące z dziećmi w bibliotekach, szkołach, przedszkolach, świetlicach, teatrach i na scenie,a także rodziców, animatorów/ki, edukatorów/ki.
W programie szkolenia: ludowe tańce, zabawy, piosenki i kultura tradycyjna z Górnego Śląska. Włączanie w pracę z dziećmi seniorek i seniorów oraz całych społeczności lokalnych. Wsparcie w prowadzeniu własnych projektów animacyjnych.

Pierwsze spotkanie w piątek 23 listopada b.r. w godzinach 10:00- 19:00 w Katowicach, na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Mały Kolberg to projekt stworzony, aby kształcić postawę uważności na lokalne tradycje, przekazy dziadków i babć, muzykę tradycyjną już u najmłodszych dzieci. Tym razem na Górnym Śląsku. Pracujemy z dorosłymi nad tym, by w jak najbliższy sposób pomagać dzieciom budować poczucie własnej wartości, pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa, ale także ciekawość i otwarcie na świat. Pozwala na to znajomość tradycji i tożsamość z miejscem urodzenia.
Zapraszamy na cykl szkoleń poświęconych włączaniu żywej tradycji do codziennej pracy z dziećmi i społecznością lokalną.

Rekrutacja
Rekrutację do projektu prowadzimy za pomocą formularza: https://goo.gl/forms/0crfVMqhcHt1ZUlc2

Zgłoszenie do udziału w niniejszym projekcie obejmuje udział w działaniach do 2019 roku:
– całodzienne warsztaty (23 listopada w godz. 10:00- 19:00 w Katowicach oraz kolejne warsztaty 2019 roku)
– udział w konsultacjach,
– prowadzenie zajęć z użyciem materiałów warsztatowych,
– stała komunikacja z koordynatorkami,
– comiesięczne krótkie spotkania w Katowicach z koordynatorką lokalną

Na zgłoszenia czekamy do 4.11.2018 roku do godziny 16:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone najpóźniej 7.11.2018 roku e-mailem do osób zgłaszających się.

Z góry dziękujemy wszystkim osobom za zainteresowanie.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Koordynatorka projektu: Katarzyna Paterek
kasia.paterek@malykolberg.pl

Zajęcia muzyczne
Zajęcia muzyczne poprowadzi doświadczona w pracy z dorosłymi i dziećmi: Kapela Fedaków

Zajęcia metodyczne prowadzi edukatorka w zakresie edukacji dziecięcej, psychologii rozwojowej, Katarzyna Paterek, a także Małgorzata Synowiec.

– Pomiędzy szkoleniami uczestnicy i uczestniczki – wykorzystując swoje lokalne tradycje – będą prowadzić i dokumentować zajęcia dla dzieci.

– Uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli także skorzystać z konsultacji telefonicznych i on-line wspomagających ich we własnych działaniach.

– podczas szkoleń realizowana będzie dokumentacja wideo. Zapisy filmowe zabaw i tańców zostaną udostępnione na stronie internetowej http://malykolberg.pl oraz na kanale http://YouTube.com/malykolberg.

Cel
Celem projektu jest przygotowanie 15 osób pracujących z dziećmi do tworzenia lokalnych projektów związanych z tradycją, które pozwolą dzieciom poznać tradycję oraz zwyczaje swojego otoczenia i znaleźć w nich inspirację dla własnych działań.

Odbiorcy
– opiekunki w żłobkach, nauczyciele/nauczycielki przedszkoli i szkół podstawowych
– pracownicy bibliotek, świetlic
– artyści i animatorzy kultury
– rodzice
– seniorzy i seniorki

Organizator
Fundacja Mały Kolberg

Współpraca:
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Kapela Fedaków https://www.facebook.com/kapela.fedakow/

Sponsor
Projekt realizujemy dzięki wsparciu z Instytutu Muzyki i Tańca w ramach Pracowni Muzyki Tradycyjnej, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o projekcie:
http://malykolberg.pl

Pin It on Pinterest

Share This