Książka z zabawami dla dzieci z płytą CD

z autentyczną muzyką tradycyjną z Wielkopolski

 

Przygotowujemy wydanie pierwszej publikacji z serii, która pozwoli dzieciom bawić się przy akompaniamencie autentycznych instrumentów ludowych.

 

Wesprzyj projekt na

polakpotrafiLogo-transparent_BG_white_letters

Mały Kolberg
Niezbędnik – Wielkopolska

W publikacji znajdą się ilustrowane opisy i instrukcje zabaw dziecięcych do wykorzystania w pracy z dziećmi. Na dołączonej płycie CD zamieszczone zostaną akompaniamenty do zabaw i piosenek grane na ludowych instrumentach przez wybitnych muzyków – uczniów dawnych mistrzów.

Publikacja jest uzupełnieniem rozpoczętego w 2014 r. projektu Mały Kolberg, który ma na celu uwrażliwianie dzieci i ich opiekunów na lokalne tradycje i włączanie tych tradycji do codziennego życia dzieci i całych społeczności.

Dla kogo jest ta publikacja?

 Dla osób pracujących z dziećmi

w  żłobkach, przedszkolach, szkołach, bibliotekach, domach kultury, świetlicach.

Masz dość mało ciekawych płyt z muzyką dla dzieci? Poszukujesz dobrych materiałów do pracy? Zależy Ci, by prowadzone przez Ciebie zajęcia były dla dzieci niezwykłą przygodą? Wesprzyj nasz projekt i stwórz z nami dobrej jakości materiały do pracy z dziećmi!

 

 

 Dla miłośników kultury tradycyjnej,

 etnografii, historii lokalnej, kolekcjonerów, miłośników muzyki, śpiewu i tańca.

Doskonale znasz niezwykłe bogactwo Wielkopolski? Na pewno wiesz, że spośród 8 rodzajów dud w Polsce, aż 5 występuje właśnie tu. Niech inni też się dowiedzą! Wspieraj nasz projekt i pozwól nawet najmłodszym dzieciom poznawać dziedzictwo Wielkopolski.

 

 

Dla dzieci
i rodziców.

Nie wiecie w co się bawić?
Nasza publikacja to spora dawka zabawy!

Piosenki, których można słuchać i śpiewać godzinami, Tańce i zabawy, które są łatwe dla dzieci ale atrakcyjne także dla dorosłych. Nic dziwnego, skoro bawiły się nimi pokolenia naszych babć i dziadków. Wspieraj nas aby mogły zagościć także w Twoim domu.

 

Poznaj nas! Przygotowujemy publikację dla Ciebie!

Witold Roy Zalewski

Witold Roy Zalewski

producent, pomysłodawca publikacji

Realizator nagrań, wydawca, muzyk, animator kultury, dokumentalista. Tworzy dokumentację projektu Mały Kolberg i jest odpowiedzialny za jego współorganizację ze strony Forum Muzyki Tradycyjnych. Producent muzyczny płyt z muzyką tradycyjną m.in. “łOj dolo moja dolo” zespołu Jarzębina z Kocudzy oraz “Tyndyryndy – do tańca”.

Jest również śpiewakiem i muzykiem tradycyjnym czerpiącym repertuar od mistrzów z Roztocza, Wielkopolski i Polesia a także z zapisów etnografów m.in. Oskara Kolberga. Występuje w zespołach Daorientacja i Jaworowi Ludzie.

Katarzyna Paterek

Katarzyna Paterek

koordynatorka projektu Mały Kolberg

Trenerka, terapeutka, animatorka, koordynatorka projektów społecznych. Od zawsze chciała “naprawiać” świat, więc ukończyła resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie certyfikuje się w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Od 2005 roku związana z trzecim sektorem. Wspiera NGO, biblioteki, domy kultury, świetlice, które chcą polepszać jakość edukacji dzieci. Współtworzy amatorskie grupy śpiewu tradycyjnego: Rozśpiewania Warszawskie, Stara Śpiewka oraz grupę (nie)zwyczajny śpiew. W projekt “Mały Kolberg” jest zaangażowana od samego początku odpowiadając za koordynację i komunikację ze strony Fundacji Rozwoju Dzieci.

Katarzyna Hełpa-Liszkowska

Katarzyna Hełpa-Liszkowska

Redaktorka i opiekunka merytoryczna

Z wykształcenia etnolog i antropolog kultury, menedżer kultury, choreograf i instruktor tańca ludowego z 25-letnim stażem tanecznym i ponad 10-letnim stażem instruktorskim oraz trener z zakresu tzw. kompetencji społecznych/miękkich. Od 2014 r. Współtworzy projekt Mały Kolberg ucząc osoby pracujące z małymi dziećmi wielkopolskich tradycji, zabaw i tańców.

Prowadzi w Poznaniu rodzinną “Świetlica Cafe” w której organizuje rożnorodne formy zajęć dla małych i dużych dzieci oraz całych rodzin. Prywatnie jest żoną Pawła i mamą czwórki dzieci.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Wesprzyj projekt na

polakpotrafiLogo-transparent_BG_white_letters

Chcesz włączyć się w projekt?

Jeśli chcesz nas wspomóc przekazując prezenty dla wspierających naszą akcję, skontaktuj się z nami wypełniając formularz.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować w jakiejkolwiek sprawie, napisz na adres:

malykolberg.pl@gmail.com

Pin It on Pinterest

Share This